"Dziadek i niedźwiadek"
Wpisany przez Ewa Bargielska

Z okazji Międzynarodowego Dnia Misia przypadającego na 25 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie literacko - plastycznym "Dlaczego Miś Wojtek", poświęconym niedźwiadkowi Wojtkowi z Armii Andersa. Organizatorami konkursu byli: Wydawnictwo Pointa, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie oraz twórcy książki "Dziadek i Niedźwiadek" autor Łukasz Wierzbicki opowiadającej Wojtkową historię.

Zadanie konkursowe polegało na napisaniu pracy na temat:

Wyobraź sobie, że jesteś bardzo młodym żołnierzem 22. Kompanii Zaopatrywania Artylerii ... Napisz list do mamy, w którym opowiesz o tym, że jednym z żołnierzy jest niedźwiedź i w jaki sposób pojawienie się misia Wojtka wpłynęło na życie Twoje i twoich towarzyszy.

Temat konkursu plastycznego był następujący:

Zaprezentuj (przy pomocy dowolnej techniki plastycznej) najbardziej przez Ciebie ulubioną przygodę misia Wojtka na podstawie książki Łukasza Wierzbickiego "Dziadek i Niedźwiadek".

Finalistami konkursu plastycznego z naszej szkoły zostali: Julia Borkowicz, Łucja Twarowska i Małgorzata Borkowicz.

Prace finalistów i listę laureatów można zobaczyć na stronie www.pointa.com.pl.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !

Jadwiga Tomaszewska