Apel - Konstytucja 3 Maja
Wpisany przez Bożena Wykowska

W związku ze zbliżjącym się  Świętem Trzeciego Maja  odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Poświęcony on był wydarzeniu sprzed 220 lat czyli uchwaleniu Konstytucji 3 Maja.  W przygotowanej inscenizacji uczniowie klasy III c przedstawili jak  wybitni Polacy  wraz z królem pracowali nad dziełem , które było pierwszym tak doniosłym dokumentem  w całej Europie. Apel wzbogacony został patriotycznymi pieśniami . Ponadto dzieci zatańczyły poloneza i zagrały kilka utoworów na flecie, za co zostały sowicie nagrodzone brawami przez oglądających. Na zakończenie pani dyrektor Iwona Borawska dziękując uczniom za przygotowany program artystyczny podkreśliła jak ważne jest pielęgnowanie tradycji dla rozwoju postaw patriotycznych młodego pokolenia.

mgr Bożena Wykowska

mgr Elżbieta Dzięgielewska