wtorek, 17 maja 2011 07:05

W niedzielę 8 maja 2011r. dzieci z parafii katedralnej dziękowały Bogu za beatyfikację Jana Pawła II. Był to szczególny dzień,  gdyż Liturgia Mszy Świętej była bardzo uroczysta i wypełniona dziękczynieniem oraz prośbami o opiekę-  Błogosławionego  Jana Pawła II. Uczniowie naszej szkoły  z ogromnym zaangażowaniem czytali komentarze i czytania;  schola pięknym śpiewem uświetniła  wspólną Eucharystię. Ważnym i poruszającym akcentem całej liturgii  był występ uczniów naszej szkoły, którzy zaprezentowali Misterium Wielkanocne pt.,, Poranek wielkanocny”. Dziewczęta i chłopcy bardzo  pięknie a jednocześnie dojrzale  przekazali treści związane z męką i śmiercią Pana Jezusa oraz uczniowie – aktorzy w sposób porywający za serce przedstawili wydarzenie poranka po zmartwychwstaniu  Chrystusa. Misterium przeplatane było pieśniami związanymi z treściami Misterium a wykonane z żarem – naprawdę pięknie!  Nad całością występu czuwali: p. Regina Parzych i p. Andrzej Piotrowski- nauczyciel muzyki. Wszystkim uczniom dziękujemy za ogromne zaangażowanie i za dar, który złożyli Bogu – dziękując za beatyfikację naszego wielkiego Rodaka.

Po Mszy Świętej został rozstrzygnięty konkurs  p.h. ,, Pocztówka do Jana Pawła II”. Do katechetów wpłynęło 110 pocztówek od uczniów klas III-VI.  Pocztówki są bardzo kolorowe, wykonane dowolną techniką.  Przyznano następujące nagrody:

I  MIEJSCE:  Turowska Alicja   kl. Vb

Sienicki Kacper  kl. VIc

II MIEJSCE:  Polakowska  Małgorzata  kl. IVa

Wadowska  Aleksandra  kl. Vb

III MIEJSCE:   Laskowska Wiktoria  kL. IVa

Wierzba Emilia kl. Vc

Maciorowski  Michał  kl. IVa

Łoziński Szymon  kl. IVa

Nagrodzone pocztówki , najciekawsze prace uczniów zostały umieszczone na tablicy ( i  pod nią), która została przygotowana na prezbiterium naszej  katedry.  Nagrody zostały ufundowane przez  parafię katedralną. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia a uczniowie nagrodzeni ciekawe książki oraz drobne upominki. Nagrody wręczył Ksiądz  Marian Mieczkowski – Proboszcz Parafii  Katedralnej.  Wszystkim uczniom naszej szkoły dziękujemy za udział w konkursie i życzymy opieki Błogosławionego Jana Pawła II.

Przygotowała : Parzych Regina-  katechetka

Poprawiony: wtorek, 17 maja 2011 07:15