Bezpieczna droga do szkoły/domu PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
piątek, 28 października 2016 17:51

19 października 2016 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem Komendy Miejskiej Policji w Łomży, w którym uczestniczyły dzieci z grup przedszkolnych. Tematem spotkania było „Bezpieczna droga do szkoły/domu”. Funkcjonariuszka przypomniała dzieciom o obowiązku jazdy w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach oraz zapinaniu pasów bezpieczeństwa, noszeniu elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym. Następnie wytłumaczyła jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia.

Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.