"Świat Darii" u przedszkolaków PDF Drukuj Email

W dniu 22 maja 23018 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z panem Andrzejem Rytelewskim, autorem książek dla dzieci  i dorosłych, który jest również podróżnikiem i żeglarzem. Pan Andrzej pochodzi z Łomży i  po wielu latach powrócił do rodzinnego miasta.
W spotkaniu wzięły udział grupy przedszkolne 0 A, 0 B i 0 C z wychowawcami. W naszej szkole autor  promował książkę dla dzieci  „Świat Darii”. Opowiadał o przygodach małej Darii, która rozmawiała i zaprzyjaźniała się z różnymi zwierzętami. Przedszkolaki z uwagą słuchały opowieści autora. Odgadywały nawet niektóre koleje przygód małej bohaterki. Przedszkolaki zadawały pytania i chwaliły się swoją wiedzą na temat różnych zwierząt. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Po spotkaniu przedszkolaki podziękowały autorowi za ciekawe spotkanie  i wręczyły piękną laurkę oraz kwiaty. Pan Andrzej z wielką przyjemnością podpisywał książki z dedykacją dla dzieci.

„Świat Darii” to bajka, ale różni się od innych bajek – opowiada Andrzej Rytelewski. – Daria jest postacią prawdziwą, jest obecnie dorosła i ma się dobrze, a ja jestem jej tatą. Ta historia zaczęła się koło Szczytna, gdzie mieliśmy domek nad jeziorem. Daria spędzała tam każdą chwilę, bo po jeziorze pływała grupka łabędzi. Bardzo ją polubiły, bo ciągle wynosiła im coś do jedzenia, a już te małe łabędziątka podpływały i rozmawiały z nią, jak twierdziła. Pytam: ty naprawdę z nimi rozmawiasz? Tak, one wszystko rozumieją! Postanowiłem to spisać i taki był początek tej książki.
źródło www.4lomza.pl