„Czwórka dla Niepodległej” - II Dzień Narodowego Czytania PDF Drukuj Email

Dnia 6 listopada w naszej szkole kontynuowaliśmy realizację Projektu edukacyjnego „Czwórka dla Niepodległej” z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W uroczystości wzięły udział grupy przedszkolne oraz uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami. Swoją obecnością zaszczycili nas goście: pani Danuta Waśko z Klubu Seniora w Łomży, pani Ewa Filochowska - Karwowska z Teatru Lalki i Aktora w Łomży oraz pani Magdalena Mucha z Muzeum Północno - Mazowieckiego w Łomży oraz wicedyrektorzy: pani  Bożena Wykowska i pani Małgorzata Kuczewska.
Uroczystość rozpoczęliśmy od Narodowego Czytania. Uczniowie z uwagą wysłuchali fragmentów książek historycznych dla dzieci pt.:  „Czy wojna jest dla dziewcząt?”  Pawła Beręsewicza oraz „Pomolowana historia”  Kazimierza Szymeczko odczytanych przez zaproszonych gości. Następnie pani Danuta Waśko opowiadała o swojej przygodzie z muzyką i zaprosiła uczniów do wspólnego odśpiewania pieśni patriotycznych  przy akompaniamencie akordeonu. Zabrzmiały  słowa pieśni „Rota”, „Wojenko, wojenko…, „Rozkwitały pąki białych  róż”, a mocne dźwięki  akordeonu unosiły się na całą szkołę. Prym w śpiewaniu wiodła klasa II c, która realizuje program patriotyczny w naszej szkole. Pani wicedyrektor porwała przedszkolaków do wspólnego maszerowania dookoła sali gimnastycznej w rytm pieśni „Maszerują strzelcy, maszerują…”. Na koniec pani Danuta zaprosiła wszystkich nauczycieli i wspólnego odśpiewania  pieśni "O mój Rozmarynie...". Nauczyciele stanęli na wysokości zadania i otrzymali gromkie brawa od swoich uczniów.
Pani wicedyrektor podziękowała zaproszonym gościom za udział w uroczystości, a  uczniom za postawę patriotyczną. Ten wyjątkowy i wzruszający dzień  na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników uroczystości.