Sukces drużyny piłki nożnej chłopców SP4 Łomża ŁKS
Wpisany przez Joanna Wiśniewska

Sukces drużyny piłki nożnej chłopców SP4 Łomża  ŁKS

Drużyna chłopców SP4 Łomża ŁKS  30.09.2013 zajęła I miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Orlika o puchar premiera Donalda Tuska. Finał odbył się w Białymstoku i brało w nim udział 8 najlepszych drużyn z województwa  podlaskiego, które przeszły dwuetapowe eliminacje.

I etap- miejski  odbył się w Łomży na Orliku przy ul. Katyńskiej. Tu walczyło  o  eliminacje do półfinału  wojewódzkiego 6 drużyn i tylko jedna mogła uzyskać awans. Udało  się  to drużynie  SP4 ŁKS. W półfinale było aż 8 grup, a w każdej 5 drużyn  i tutaj SP4  Łomża ŁKS również zdobyła  I miejsce, czym uzyskała awans do finału wojewódzkiego. W finałowym  meczu zagrała drużyna  SP4 Łomża  ŁKS i  GKS Gródek (wynik 4:0).

Nagrodą za uzyskanie I  miejsca w  finale  wojewódzkim były  medale, puchar, komplet strojów sportowych i najważniejsze- awans do etapu  ogólnopolskiego Turnieju Orlika o puchar premiera Donalda Tuska w Warszawie, który odbędzie  się 9-12.10.2013, w którym  zmierzą   się najlepsze drużyny  z każdego województwa  z  Polski.