Wieści klasowe
Bezpieczna droga do szkoły/domu PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
piątek, 28 października 2016 17:51

19 października 2016 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem Komendy Miejskiej Policji w Łomży, w którym uczestniczyły dzieci z grup przedszkolnych. Tematem spotkania było „Bezpieczna droga do szkoły/domu”. Funkcjonariuszka przypomniała dzieciom o obowiązku jazdy w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach oraz zapinaniu pasów bezpieczeństwa, noszeniu elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym. Następnie wytłumaczyła jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia.

Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

 
Ślubowanie uczniów klasy I PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
czwartek, 27 października 2016 14:01

26 października 2016r. w Szkole Podstawowej Nr 4 im. Generała Władysława Andersa w Łomży odbyła się uroczystość Ślubowania uczniów klasy pierwszej. Prowadziła ją pani wicedyrektor Bożena Wykowska. W pierwszej części spotkania pierwszoklasiści, we współudziale dwóch mam, recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Po krótkim programie artystycznym nastąpiło oficjalne ślubowanie oraz pasowanie na uczniów. Prowadziła je pani dyrektor Iwona Borawska. Uczniowie byli bardzo przejęci. Z rąk pani dyrektor odebrali pamiątkowy dyplom. Rodzice podziękowali dyrektorowi szkoły za przyjęcie ich dzieci w poczet uczniów szkoły.  Uroczystość zakończył słodki poczęstunek, którego główną atrakcją był tort w kształcie książki i płonące na nim świece- petardy. Cała uroczystość przebiegała w sympatycznej, przyjaznej atmosferze.

Fotogaleria

Poprawiony: piątek, 28 października 2016 12:15
 
Spotkanie z Panią Muzyką PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
czwartek, 27 października 2016 13:57

Motywem przewodnim  czwartkowej audycji  agencji artystycznej MAT  była  fantazja muzyczna Modesta Musorgskiego. Jest to utwór z dużą dawką muzyki ilustracyjnej i programowej. Fragmenty symfonii grane były na puzonie i fagocie, których budowa została uczniom dokładnie przedstawiona. Na zakończenie  odbył się  konkurs wiedzy o muzyce który wygrała Dominika Sierocka z klasy II a.

Poprawiony: czwartek, 27 października 2016 15:27
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 2