Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów bn/60 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

PDF Drukuj Email
wtorek, 10 marca 2015 21:53

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów bn/60 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

 

WITAMY W ŚWIETLICY W II SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

NASZA OBECNA GRUPA to uczniowie z klas I A i I D

Spotykamy się od poniedziałku do piątku w godz 11.45 -16.30

Wychowawca: mgr Beata Nowacka

 

CZERWIEC Cool

Czerwiec to oczywiście Dzień Dziecka, słońce i oczekiwanie na wakacje. W naszej świetlicy miło zaczęliśmy ten miesiąc bo lodami dla wszystkich Świetliczaków z okazji ich święta. Tematy, które rezalizowaliśmy były na przemian, poważne i takie na dobry humor. Do tych pierwszych należały rozmowy o bezpiecznym wypoczynku w czasie wakacji i nauka, jak należy reagować, gdy znajdziemy się w niebezpiecznej sytuacji. Podsumowaniem tego tematu był konkurs wiedzy"Bezpieczni w wakacje".

Kolejny temat brzmiał: "Po co nam fantazja"? Wszystkie dzieci wiedzą doskonale, że przede wszystkim do dobrej zabawy. Na zajęciach plastycznych Świetliczaki rysowały w grupach "Portrety Fantazji"{gallery}bn/60{/gallery}

Ostatnie dni w tym roku szkolnym poświęciliśmy na smucie wakacyjnych planów. Każdy Świetliczak rysował i opowiadał jak wyobraża sobie swoje wymarzone wakacje. {gallery}bn/59{/gallery}

MAJ Smile

Miesiąc maj był bardzo pracowity w naszej świetlicy. W pierwszym tygodniu realizowaliśmy temat "Być patriotą- co to znaczy?" Staraliśmy się wspólnie poznać odpowiedź na to trudne pytanie. Przy tej okazji nie sposób było nie podać przykładu wielkiego patrioty, jakim był patron naszej szkoły, generał Władysław Anders. Na zajęciach muzycznych uczyliśmy się, jak właściwie zachować się, gdy słyszymy nasz hymn narodowy, podczas ważnych uroczystości. Rozmawialiśmy także, jak właściwie traktować flagę i godło Polski. Świetliczaki poznały też legendę o "Lechu, Czechu i Rusie" i wykonały do niej ilustracje. {gallery}bn/56{/gallery}

"Stop przemocy" to kolejny blok tematyczny, który realizowaliśmy w tym miesiącu. Uczyliśmy się  jak zachować się w różnych sytuacjach, aby nie stać się ofiarą przemocy oraz gdzie szukać pomocy, jeśli wydarzyło się coś złego. Zajęcia plastyczne zaowocowały plakatami wykonanymi w grupach, które zachęcały abyśmy byli dla siebie zawsze mili i życzliwi.
Na zajęciach muzycznych uczyliśmy się wyciszać i odpoczywać przy muzyce relaksacyjnej.{gallery}bn/55{/gallery}

Nasze kolejne zajęcia poświęciliśmy naszemu miastu. W czasie zajęć Świetliczaki poznały legendę o herbie Łomży oraz skąd swoją nazwę wzięła rzeka Narew. Na zajęciach plastycznych miały za zadanie przedstawić najciekawsze miejsce w mieście, a na zajęciach teatralnych tak opowiedzieć o nim, żeby każdy turysta chciał je zobaczyć. Na zajęciach filmowych obejrzeliśmy film o Łomży pt "Jest takie miejsce"{gallery}bn/58{/gallery}

Ostatni tydzień w świetlicy to oczywiście przygotowania do Dnia Mamy. Najpierw każdy Świetliczak opowiedział na forum grupy o swojej mamie, jak ma na imię, co lubi robić i za co ją kocha. Na zajęciach plastycznych robiliśmy kolorowe kwiaty dla naszych mam.{gallery}bn/57{/gallery}

KWIECIEŃSmile

W miesiącu kwietniu w naszej świetlicy zagościli niezwykli wynalazcy. Realizując temat "Świat wynalazków" rozmawialiśmy o wynalazkach, bez których teraz nie wyobrażamy sobie życia oraz o tym jak sobie kiedyś bez nich radzono. Na zajęciach plastycznych Świetliczaki miały za zadanie przedstawić projekt własnych wynalazków,które ułatwiłyby im życie, a nie zostały jeszcze skonstruowane. Pojawiły się roboty do prac domowych i ogrodowych,a nawet maszyny umożliwiające przenoszenie w czasie. {gallery}bn/52{/gallery}

Kolejny tydzień poświęciliśmy ekologii. Świetliczaki dowiedziały się co oznacza ten termin,a także co to jest recykling, segregacja odpadów i po co należy ją robić. W grupach rozwiązywały krzyżówki i rebusy, które mówiły o tym jak dbać o środowisko naturalne. Najważniejszym jednak wydarzeniem był apel z okazji Dnia Ziemi, w którym wystąpiły Świetliczaki z grupy 0, I, i II. Nasi mali aktorzy otrzymali gromkie brawa od publiczności, którą byli uczniowie klas 0-III.{gallery}bn/53{/gallery}

Następny temat tygodnia brzmiał "Jak dobrze mieć przyjaciela". Każdy Świetliczak miał okazję opowiedzieć o swoim przyjacielu i wykonać jego portret na zajęciach plastycznych. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że przyjaźń to bardzo ważna rzecz w życiu każdego człowieka, tego małego i tego dorosłego. {gallery}bn/54{/gallery}

MARZEC Smile

Na tydzień nasza świetlica stała się miejscem, gdzie spotkać można było same utalentowane osoby, a to za sprawą realizacji bloku tematycznego  "Każdy jakiś talent ma." Przez 3 dni Świetliczaki prezentowały na forum grupy swoje uzdolnienia,zainteresowania i hobby. Mogliśmy podziwiać tańce, wysłuchać śpiewu, oglądać piękne prace plastyczne, zobaczyć popisy karate i sztuczki karciane oraz zapoznać się z kolekcjami kart tematycznych.{gallery}bn/47{/gallery}

W tym roku wiosna nie śpieszyła się do nas. Świetliczaki bardzo starały się zachęcić ją, żeby w końcu przyszła na dobre. Najpierw rozmawialiśmy o zwiastunach wiosny, które możemy już zauważyć, potem na zajęciach muzycznych słuchaliśmy utworów muzycznych o tematyce wiosennej, a na zajęciach plastycznych malowaliśmy nową metodą kwietną łąkę.{gallery}bn/48{/gallery}. Świetliczaki pamiętały też o święcie kobiet i na zajęciach plastycznych wykonały metodą wyklejania piękne obrazki z kwiatami dla swoich najbliższych kobiet, tych dużych i małych.{gallery}bn/49{/gallery}

Ostatni tydzień marca poświęciliśmy na zapoznanie się z tradycjami i zwyczajami związanymi z Wielkim Postem i Świętami Wielkanocnymi. Na zajęciach plastycznych wykonywaliśmy koguciki z jajek. Podsumowaniem tych zajęć był konkurs wiedzy pt" Zwyczaje i tradycje świąteczne znamy i kochamy". Świetliczaki bardzo zaangażowały się w rywalizacje drużynową, dzięki czemu doskonale utrwaliły sobie zdobyte wiadomości. {gallery}bn/50{/gallery}

W wolnych chwilach po zajęciach tematycznych bawimy się wesoło. {gallery}bn/51{/gallery}

LUTY Smile

Za nami I semestr roku szkolnego. Odpoczęliśmy w czasie ferii i pełni zapału wróciliśmy do szkolnych zajęć.

Pierwszy tydzień w naszej świetlicy poświęcony był Walentynkom. Na początku rozmawialiśmy o tym skąd przywędrowało do nas to święto i w jaki sposób je obchodzimy. Na zajęciach plastycznych wykonywaliśmy karty walentynkowe, które w zależności od adresata wrzucaliśmy do Skrzynki  Walentynki w świetlicy klas II i III -to karty dla uczniów z klas 0-III, a w bibliotece szkolnej- dla klas IV-VI. 16 lutego, w miłej atmosferze Walentynkowi Listonosze doręczali przesyłki do adresatów w naszej szkole. {gallery}bn/43{/gallery}

Następny realizowany temat w czasie naszych zajęć świetlicowych to "Kim chciałbym być, gdy dorosnę?" Świetliczaki poznawały różne zawody, snuły plany na przyszłość zastanawiając się kim chciałyby być, gdy dorosną. Rozmawialiśmy też o zawodach, które zanikaja i zastanawialiśmy się dlaczego tak się dzieje. Na zajęciach plastycznych wykonywaliśmy kolaż tematyczny z użyciem wycinków z gazet i innych materiałów. {gallery}bn/44{/gallery}

Kolejny tydzień zajęć świetlicowych poświęciliśmy na realizację bloku tematycznego "Świat za 100 lat". Świetliczaki miały okazję rozwinąć wodze fantazji i podzielić się swoimi wyobrażeniami o przyszłości. W opowiadaniach o szkole marzeń pojawiło się całe mnóstwo bardzo przydatnych robotów, które ułatwiały funkcjonowanie w szkole uczniom i nauczycielom. Na zajęciach plastycznych, kontynuując temat, wykonywaliśmy roboty przy użyciu tekturowych pudełek, kolorowego papieru i naczyń jednorazowych. Większość powstałych okazała się być bardzo przydatna, gdyż potrafi wykonywać wszystkie czynności w domu, szkole, pracy czy ogrodzie. {gallery}bn/45{/gallery}

W czasie zajęć muzycznych i ruchowych dobrze się bawimy. Nawet najbardziej ponury dzień potrafimy rozweselić, tańcząc i bawiąc się przy muzyce.{gallery}bn/46{/gallery}

Poprawiony: poniedziałek, 05 października 2015 20:36