Wieści klasowe
PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
czwartek, 04 października 2018 15:46

Drugiego października 2018r. uczniowie klasy IIIa i II b byli na wycieczce w Warszawie. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik.

Na miejscu pani pozwoliła nam samodzielnie poruszać się po budynku. Mogliśmy wykonywać doświadczenia i eksperymenty według swoich potrzeb i zainteresowań. Niektórzy na początku trochę się bali, że się zgubią, albo, że coś się stanie. Panie jednak zapewniały, że „włos nam z głowy nie spadnie”. Zachwyceni, że Panie nam ufają, że możemy iść bez dorosłych ruszyliśmy przed siebie. Mogliśmy dotknąć wszystkiego. Na koniec, w sklepiku kupowaliśmy pamiątki. Wszystko było drogie.

Następnie poszliśmy na Stare Miasto. Tam trwał protest policjantów. Słyszeliśmy dźwięk gwizdków i krzyki protestujących. Było bardzo głośno. Nasza koleżanka powiedziała, ze też chce zostać policjantką i chodzić na protesty.

Potem zrobiliśmy zdjęcie pod Kolumną Zygmunta III Wazy i patrzyliśmy na Zamek Królewski. Poszliśmy też pod Pomnik Małego Powstańca. Pani opowiadała nam o nim na lekcji języka polskiego. W drodze powrotnej zajechaliśmy do Mc Donald. Było pysznie.

Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń. Uważamy, że to była ciekawa wycieczka. Warto brać udział w podobnych wyjazdach, bo jak mówi nasza pani, stara myśl głosi, że : „ podróże kształcą”.

Galeria

Pod kierunkiem naszej pani o wycieczce napisały:

Maria Maciorowska i Oliwka Igielska z klasy III a

Poprawiony: czwartek, 04 października 2018 17:59
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
poniedziałek, 06 lutego 2017 09:21

W czwartek 12  stycznia 2017 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a, 0b, 0c wzięły udział w kolejnych  zajęciach w ramach „Akademii Sześciolatka”.  Zajęcia dotyczyły tematu  „Ludzie z różnych stron świata”. Studenci przebywający w PWSIiP w Łomży w ramach programu wymiany międzynarodowej przybliżyli najmłodszym zwyczaje, zabawy oraz język w rodzimych krajach studentów (Ugandy, Turcji, Hiszpanii, Włoszech, Stanach Zjednoczonych). Dzieci zobaczyły, że każdy człowiek może wyglądać inaczej, być innym i zachowywać się inaczej. Zrozumiały, że każdy zasługuje na szacunek i poważanie.

Poprawiony: poniedziałek, 06 lutego 2017 09:29
 
„Warzywny i owocowy zawrót głowy” PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
czwartek, 08 grudnia 2016 15:27

W czwartek 01 grudnia 2016 r. dzieci z oddziałów 0a, 0b, 0c wzięły udział w zajęciach tematycznych w PWSIiP w Łomży pt. „Warzywny i owocowy zawrót głowy” Tam obejrzały prezentację przygotowaną przez studentów i pracowników uczelni. Przypomniały sobie jak wygląda piramida żywienia i w jakich ilościach jeść zawarte w niej artykuły spożywcze. Dowiedziały się również, jak dbać o własne zdrowie. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z zadaniem ułożenia „piramidy odżywiania i aktywności fizycznej”.

Zajęcia przebywały w bardzo miłej atmosferze.

Poprawiony: czwartek, 08 grudnia 2016 15:37
 
Przedstawienie: Św. Siostra Faustyna Kowalska – Apostołka Bożego Miłosierdzia. PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
wtorek, 06 grudnia 2016 08:21

Dnia 29 listopada 2016 roku w naszej szkole uczniowie z klasy II c i III c należący do koła teatralnego zaprezentowali przedstawienie pt. ,,Święta Siostra Faustyna Kowalska- Apostołka Miłosierdzia”, które obejrzeli uczniowie klas I - III wraz z nauczycielami oraz rodzicami. Przedstawienie to zostało przygotowane w związku z zakończeniem w Kościele katolickim Roku Miłosierdzia. Treści zawarte w dialogach aktorów oraz tekstach narratorów pięknie wpisują się w rozpoczynający się okres Adwentu, co podkreśliła pani wicedyrektor Bożena Wykowska, dziękując za piękny występ uczniom oraz za twórczą pracę  nauczycielom.

Aktorów, którzy po raz pierwszy wystąpili na scenie przed tak liczną publicznością przygotowały opiekunowie koła teatralnego:  p. Elżbieta Polakowska, p. Regina Parzych i p. Małgorzata Juchimowicz.

Piękne piosenki wykonał chór szkolny pod kierunkiem p. Andrzeja Piotrowskiego. Niewątpliwą zaletą apelu była wspaniała gra młodych aktorów, którzy przybliżyli uczniom klas młodszych życie i posłannictwo Świętej Siostry Faustyny. Całość dopełniła scenografia, wykonana przez opiekunów koła teatralnego.

Dnia 4 grudnia 2016 roku przedstawienie pt. ,,Święta Siostra Faustyna Kowalska- Apostołka Miłosierdzia” zostało zaprezentowane społeczności lokalnej podczas Mszy Św. w Katedrze.

 
Wigilijne przygody Czerwonego Kapturka PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
poniedziałek, 05 grudnia 2016 09:26

1 grudnia, po raz trzeci w tym roku szkolnym uczniowie klas I-III uczestniczyli w audycji muzycznej  agencji MAT. Tym razem tematem przewodnim były polskie kolędy i pastorałki, które  wplecione zostały w  znaną opowieść o Czerwonym Kapturku. Dzieci wysłuchały kilku utworów w wykonaniu pana Pawła – tenora. Miały również okazję  wspólnie wykonać kilka utworów.  W comiesięcznym konkursie ( tym razem wokalnym) I miejsce zajęła Łucja Pawłowicz z klasy II e.

 
II Konkurs plastyczny "Łomżyńskie widoki" rozstrzygnięty PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
poniedziałek, 14 listopada 2016 17:51

II  Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Łomżyńskie widoki" został rozstrzygnięty. Komisja konkursowa w składzie: p. Andrzej Piotrowski – nauczyciel plastyki SP 4, p. Beata Wadowska – nauczyciel techniki i biblioteki SP 4 oraz p. Monika Kozikowska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej SP 4 przyznała następujące nagrody:

I miejsce - Maria Jankowska, PP Nr 10  Łomża , Opiekun: Beata Kościuczuk

II miejsce - Maria Laskowska PP Nr 10 Łomża, Opiekun: Beata Kościuczuk

III miejsce - Cywińska Zuzanna PP Nr 2 Łomża, Opiekun Iwona Suchwałko

Wyróżnienia:

Julia Faryna SP4, Opiekunowie: Małgorzata Piekutowska, Barbara Zaremba

Maja Sobuta PP Nr 9 Łomża, Opiekunowie: Agnieszka Iwanowska, Ewa Grądzka

Gronostajska Oliwia PP Nr 2 Łomża, Opiekun: Suchwałko Iwona

Wręczenie nagród i dyplomów zwycięzcom odbyło się 10 listopada  2016 r. podczas uroczystego apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Wszystkim uczestnikom i ich nauczycielom, rodzicom oraz opiekunom dziękujemy za udział w konkursie, nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2