Przedstawienie: Św. Siostra Faustyna Kowalska – Apostołka Bożego Miłosierdzia. PDF Drukuj Email
wtorek, 06 grudnia 2016 08:21

Dnia 29 listopada 2016 roku w naszej szkole uczniowie z klasy II c i III c należący do koła teatralnego zaprezentowali przedstawienie pt. ,,Święta Siostra Faustyna Kowalska- Apostołka Miłosierdzia”, które obejrzeli uczniowie klas I - III wraz z nauczycielami oraz rodzicami. Przedstawienie to zostało przygotowane w związku z zakończeniem w Kościele katolickim Roku Miłosierdzia. Treści zawarte w dialogach aktorów oraz tekstach narratorów pięknie wpisują się w rozpoczynający się okres Adwentu, co podkreśliła pani wicedyrektor Bożena Wykowska, dziękując za piękny występ uczniom oraz za twórczą pracę  nauczycielom.

Aktorów, którzy po raz pierwszy wystąpili na scenie przed tak liczną publicznością przygotowały opiekunowie koła teatralnego:  p. Elżbieta Polakowska, p. Regina Parzych i p. Małgorzata Juchimowicz.

Piękne piosenki wykonał chór szkolny pod kierunkiem p. Andrzeja Piotrowskiego. Niewątpliwą zaletą apelu była wspaniała gra młodych aktorów, którzy przybliżyli uczniom klas młodszych życie i posłannictwo Świętej Siostry Faustyny. Całość dopełniła scenografia, wykonana przez opiekunów koła teatralnego.

Dnia 4 grudnia 2016 roku przedstawienie pt. ,,Święta Siostra Faustyna Kowalska- Apostołka Miłosierdzia” zostało zaprezentowane społeczności lokalnej podczas Mszy Św. w Katedrze.