Wpisany przez administrator www   

Strój na WF – w co powinien być wyposażony uczeń?

Wychowanie fizyczne to jeden z tych przedmiotów, z którym uczniowie mają kontakt od początku do końca edukacji. Co ciekawsze również na studiach wychowanie fizyczne zalicza się do obowiązkowych przedmiotów niemalże na każdym kierunku. WF jest także przedmiotem, który wymaga od uczniów odpowiedniego przygotowania, przede wszystkim jak chodzi o właściwy strój. Powinien on zapewniać wygodę ćwiczenia w każdej sytuacji.
Bywa, że szkoły mają jasno określone to, jaki strój na WF uczniowie muszą posiadać, mowa tutaj nie tylko o rodzajach ubrań ale często również także o ich kolorystyce. Kupno takiego stroju nie jest dla rodziców zbyt dużym kosztem, obecnie bowiem na rynku jest bardzo wiele firm produkujących ubrania właśnie z myślą o zajęciach wychowania fizycznego.

Odpowiedni strój na każdą porę roku

Strój na WF powinien być dopasowany również do panującej pory roku i tego, w jakich warunkach odbywają się lekcje. W niektórych szkołach uczniowie ćwiczą wyłącznie na sali gimnastycznej, w innych zaś w ciepłe dni mają do dyspozycji również obiekty zlokalizowane na zewnątrz. Dlatego należy wybierać strój również z uwzględnieniem tego właśnie czynnika. Zazwyczaj w szkołach dopuszczalne jest ćwiczenie w krótkich spodenkach lub w spodniach dresowych oraz w odpowiednio dobranej koszulce. Jeśli chodzi o krótkie spodenki chłopięce 4f, powinny one ze względów bezpieczeństwa pozbawione być elementów metalowych, takich jak guziki czy podobne. Ponadto nie powinny sięgać dalej niż za kolano, mogą bowiem uniemożliwiać wykonywanie niektórych ćwiczeń, tym samym stwarzając zagrożenie dla zdrowia ucznia. W przypadku stroju dla dziewcząt dopuszcza się również legginsy, najlepiej bawełniane lub przeznaczone do ćwiczeń. Jakiekolwiek elementy ozdobne typu ćwieki, naszywki czy falbanki nie są dopuszczalne. Najczęściej szkoły chcą, aby uczniowie mieli stroje na WF w jednej kolorystyce, przeważające są ciemne dolne części i jasne, najczęściej białe t-shirty. Koszulki powinny być bawełniane, materiał ten umożliwia oddychanie skórze i jednocześnie daje bardzo dużą wygodę.

Gdzie znaleźć dobry strój na WF

Kupno odpowiedniego stroju na WF nie powinno sprawiać zbyt wielu problemów zobacz ofertę https://mybaze.com/pl/odziez-dziecieca/. Można zdecydować się na samodzielne jego skompletowanie lub na zakup zestawów, które zawierają odpowiednio dopasowane elementy. Jeśli ktoś chce samodzielnie skompletować niezbędny strój, wówczas ma do dyspozycji wiele możliwości. Isstnieje wiele sklepów internetowych w którch znajdziesz odpowiednie ubrania możesz np skorzystać z eozone.pl. Części takie jak tshirty dziewczęce czy chłopięce można obecnie nabyć niemalże w każdym sklepie z ubraniami lub z artykułami sportowymi. Często także w tych samych miejscach bez problemu można znaleźć również odpowiednio dopasowane spodenki, dresy czy legginsy. Dziewczęta preferują zazwyczaj nieco dłuższe bluzki, które często wkładają w spodnie, aby uniknąć ich przypadkowego podwijania. Ponadto modele bluzek dla dziewcząt często są modelami znacznie bardziej przylegającymi do ciała, co zapewnia ich utrzymanie we właściwym miejscu. Kupując gotowe zestawy trzeba się przy ich wyborze kierować potrzebnym rozmiarem, dzięki czemu szybko można dopasować odpowiednio komplet dla dziecka. Warto również zaopatrzyć się w przynajmniej dwa zestawy, strój na WF powinien być bowiem prany po każdych zajęciach.