Konkurs wiedzy o Łomży

W środę 2 marca 2011 roku już po raz siódmy odbyły się w murach naszej szkoły rozgrywki finałowe Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Łomży pod hasłem „Łomża moja mała Ojczyzna”. Celem konkursu było rozbudzanie wśród uczniów postawy dumy narodowej i lokalnej z faktu, iż są mieszkańcami Łomży . W poszczególnych szkołach odbyły się najpierw  eliminacje klasowe i szkolne a do  ścisłego finału stanęło 12 uczniów z klas trzecich łomżyńskich szkół podstawowych. Odpowiadali oni na pytania dotyczące  między innymi zabytków, pomników, uczelni, historii miasta i jej oblicza kulturalnego.

Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali :

I miejsce - Krzysztof Wesołowski  SP nr 4,
II miejsce -Marta Obiedzińska SP 10 
III miejsce - Szymon Milewski  SP 4 i Weronika Korolczuk SP 10

Nagrody  w konkursie ufundowali: Urząd Miasta - gadżety, kino Milenium - bilety na film, TPZŁ – książki , Muzeum – książki  oraz Rada Rodziców przy SP 4 (słodki poczęstunek ). Organizatorami konkursu były: Bożena Wykowska i Anna Mioduszewska. W Komisji zasiadły panie: Ewa Napiórkowska, Barbara Marchewka,Jadwiga Tomaszewska i Elżbieta Dzięgielewska.

Honorowym gościem konkursu był pan  Jerzy Kierażyński przedstawiciel  Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. Zwycięzcom nagrody wręczyła Pani Dyrektor Iwona Borawska.

mgr Bożena Wykowska
mgr Anna Mioduszewska

 
Dzień miłości w szkole! PDF Drukuj Email

gify miłosne Jak co roku z okazji Dnia św. Walentego - biblioteka szkolna we współpracy ze świetlicą szkolną zorganizowała walentynkową biblio pocztę. Do współpracy włączyli się również uczniowie z Samorządu Uczniowskiego, którzy przygotowali ciekawe karty walentynkowe.
W imprezie uczestniczyła cała społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy. Ważną rolę w organizacji imprezy odegrali uczniowie z aktywu bibliotecznego, świetlicy. Przygotowali plakaty reklamujące, wykonali skrzynki walentynkowe, dekoracje i wystawkę w bibliotece szkolnej. Zajęli się również segregowaniem i roznoszeniem listów do poszczególnych klas. Wręczanie listów odbywało się w atmosferze pełnej radości i miłości. Walentynki wysyłano koleżankom, kolegom, nauczycielom, uczniom oraz pracownikom szkoły. Przy tej okazji obdarzano sympatią kogoś, komu coś zawdzięczamy, kto odgrywa ważną rolę w naszym życiu szkolnym.
Imprezę wzbogaciła wystawka książkowa poświęcona literaturze o miłości oraz gazetka ścienna „Już przeminął czar choinki, czas wysyłać walentynki!”

14 LUTEGO – Dzień św. Walentego, dzień dobrych uczuć, obchodzony w naszej szkole cieszył się ogromnym powodzeniem.


 
"Dziadek i niedźwiadek"
Wpisany przez Ewa Bargielska   

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Misia przypadającego na 25 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie literacko - plastycznym "Dlaczego Miś Wojtek", poświęconym niedźwiadkowi Wojtkowi z Armii Andersa. Organizatorami konkursu byli: Wydawnictwo Pointa, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie oraz twórcy książki "Dziadek i Niedźwiadek" autor Łukasz Wierzbicki opowiadającej Wojtkową historię.

Zadanie konkursowe polegało na napisaniu pracy na temat:

Wyobraź sobie, że jesteś bardzo młodym żołnierzem 22. Kompanii Zaopatrywania Artylerii ... Napisz list do mamy, w którym opowiesz o tym, że jednym z żołnierzy jest niedźwiedź i w jaki sposób pojawienie się misia Wojtka wpłynęło na życie Twoje i twoich towarzyszy.

Temat konkursu plastycznego był następujący:

Zaprezentuj (przy pomocy dowolnej techniki plastycznej) najbardziej przez Ciebie ulubioną przygodę misia Wojtka na podstawie książki Łukasza Wierzbickiego "Dziadek i Niedźwiadek".

Finalistami konkursu plastycznego z naszej szkoły zostali: Julia Borkowicz, Łucja Twarowska i Małgorzata Borkowicz.

Prace finalistów i listę laureatów można zobaczyć na stronie www.pointa.com.pl.

                                                          Zwycięzcom serdecznie gratulujemy ! 

                                                                  Jadwiga Tomaszewska

                                             

 
Etap Rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Historycznego PDF Drukuj Email

Dnia 11.01.2011r. odbył się w naszej szkole etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii dla uczniów z powiatów: m. Łomża, kolneńskiego i łomżyńskiego.

W konkursie brało udział 45 uczestników.

Pani Dyrektor Iwona Borawska  gorąco powitała wszystkich zebranych gości w progach naszej szkoły. Pogratulowała uczniom i ich nauczycielom dojścia do etapu rejonowego oraz życzyła dalszych sukcesów. Głos zabrała również Pani wizytator - Krystyna Wiśniewska, która dołączyła do życzeń, a następnie przekazała bezpieczną kopertę zawierającą testy konkursowe. Nad sprawnym przebiegiem konkursu  czuwało prezydium w składzie:

Pani Jadwiga Tomaszewska – przewodnicząca ,

Pan Waldemar Cieślik – wiceprzewodniczący

Pani Izabela Ramotowska – sekretarz.

 

Wpisy do kroniki świadczą o tym, że organizacja konkursu była na najwyższym poziomie. Uczestnicy chwalili atmosferę i organizację. Listę zwycięzców poznamy niebawem.


Jadwiga Tomaszewska

 
SZKOŁA DOBRZE WYCHOWANA
Wpisany przez Ewa Bargielska   

Od 29 listopada 2010 roku w naszej szkole realizujemy społeczny program wychowawczy „Szkoła Dobrze Wychowana”, który zgodnie z harmonogramem potrwa do końca czerwca 2011 roku.
Celem projektu jest współpraca w dziedzinie wspomagania działań wychowawczych szkół i placówek oraz kształtowanie właściwych postaw uczniów, budowanie prawidłowych relacji między uczniami, rodzicami i nauczycielami. Ten program służy promowaniu pozytywnych postaw, zarówno uczniów, jaki nauczycieli oraz odpowiedzialnego kształtowania dorastającej młodzieży. Jest narzędziem, który może wspomagać szkoły, ułatwić wymianę doświadczeń i przykłady dobrych praktyk.
W ramach godzin wychowawczych w klasach IV – VI przeprowadzane będą zajęcia o tematyce wychowawczej. Pomysł „Szkoła Dobrze Wychowana” spotkał się z pozytywną opinią nauczycieli i uczniów.

Szczegółowe informacje dotyczące realizacji programu dostępne na stronie: www.kuratorium.lublin.pl 

Tematyka wychowawcza zawarta w programie:

  • „Bądź asertywny – nie wagaruj!”
  • „Trudne sytuacje wokół nas – przemoc i agresja”
  • „Kiedy zaczyna się dorosłość?”
  • „W poszukiwaniu autorytetów”
  • „W poszukiwaniu autorytetów i wartości”
  • „Dowcipy i kawały, czyli uczymy się sztuki udanego żartu”
  • „Niepełnosprawni – kim są?”
 
”Jak dzieci bawiły się w Jasełka?”
Wpisany przez Ewa Bargielska   

  

W dniu 21 grudnia w naszej szkole odbyło się przedstawienie z okazji Świąt Bożego Narodzenia pt. ”Jak dzieci bawiły się w Jasełka?”. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: ks. Dziekan Marian Mieczkowski, przewodnicząca Rady Rodziców p. Edyta Mroczko, emerytowani nauczyciele, klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży oraz rodzice. Program zaprezentowali uczniowie klas IV a, VI c i IV b pod kierunkiem nauczycieli religii: p. Elżbiety Zapert i p. Reginy Parzych oraz chór szkolny pod batutą p. Andrzeja Piotrowskiego. Treści prezentowane przez uczniów nawiązywały do wydarzenia zbawczego – Narodzenia Pana Jezusa, a jednocześnie ukazywały jego wpływ na dzień dzisiejszy, a szczególnie rzeczywistość szkolną. Ważną rolę w odbiorze przedstawienia odegrała dekoracja, która przedstawiała panoramę Betlejem, stajenkę z Rodzina Świętą oraz komnatę Heroda.

Pani Dyrektor podziękowała uczniom i nauczycielom za wkład pracy włożony w przygotowanie uroczystości i wyraziła nadzieje, że przyrzeczenia, które składały dzieci podczas programu artystycznego znajdą odzwierciedlenie w ich postawach. Wszystkim złożyła piękne życzenia świąteczne.

Po części artystycznej pracownicy naszej szkoły oraz zaproszeni goście uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym.

Powyższe wydarzenie wprowadziło nas w zadumę oraz nastrój Świąt Bożego Narodzenia. 

                                                                                                                                mgr Elżbieta Zapert 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 następna > ostatnia >>

Strona 65 z 68


Szkoła Podstawowa Nr 4
18-400 Łomża
tel/fax 086 216-27-52
lomzasp4@wp.plSonda

Ile czasu poświęcasz dziennie na naukę w domu?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości