Inscenizacja "Sąd nad książką". PDF Drukuj Email

Dnia 21 kwietnia 2010 roku w czytelni szkolnej odbyło się przedstawienie „Sąd nad książką” w wykonaniu uczniów koła czytelniczego „Kawiarenka Literacka” pod kierunkiem pani Beaty Wadowskiej. Inscenizację przygotowano z okazji  Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci i Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. W rozprawie mieli okazję uczestniczyć zaproszeni goście: pani Dyrektor, pani Wicedyrektor, uczniowie świetlicy szkolnej oraz klasy III a, b i c oraz IV b i IV c z wychowawcami.
W atmosferze skupienia i powagi wydano sprawiedliwy wyrok:
„Po konsultacjach, wysłuchaniu mów Oskarżyciela i Obrońcy skazujemy książkę na konieczność pozostania z nami, ludźmi. W majestacie prawa stwierdza się wszem i wobec, że nie wyobrażamy sobie bez niej życia, nauki i przyjemności.
Jej wartość jest niezaprzeczalna”.

 
Dni Żałoby Narodowej Drukuj Email

  Tragedia  samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem  głębokim smutkiem napełniła całą naszą Ojczyznę. My jako społeczność Szkoły Podstawowej też tworzymy tę Ojczyznę. Nasze zajęcia szkolne, w poniedziałek 12 kwietnia 2010 roku rozpoczęliśmy  w sali gimnastycznej. Apel poprowadziła Pani Dyrektor Iwona Borawska. Poinformowała wszystkich zebranych o śmierci Prezydenta  Polski Lecha Kaczyńskiego, Jego Żony Marii oraz  przedstawicieli naszego państwa. Wszyscy uczciliśmy pamięć zmarłych chwilą ciszy. Katechetka P. Ela Zapert poprowadziła modlitwę w intencji  wszystkich, którzy zginęli w katastrofie samolotu prezydenckiego. Następnie Pani Dyrektor poprosiła  nauczycieli o to, aby pierwsza lekcja we wszystkich klasach została poświęcona wydarzeniom z 10 kwietnia. Uczniowie naszej szkoły przez cały tydzień przychodzili na zajęcia lekcyjne w strojach galowych.
                 Przed naszą szkołą została wywieszona flaga biało- czerwona, z czarną wstążką, na znak żałoby narodowej, ogłoszonej w naszym kraju. Przy wejściu do naszej szkoły płonie znicz, który każe nam pamiętać o  wielkiej tragedii 96 obywateli naszego kraju.
                  W szkole zostały wykonane gazetki okolicznościowe , które mówią uczniom naszej szkoły o tych bolesnych wydarzeniach z ostatnich dni. Jest również gazetka mówiąca o wydarzeniach sprzed 70 lat- o tym, co wydarzyło się m.in. w Katyniu.
                   W piątek, 16 kwietnia cała społeczność naszej szkoły, na czele z Dyrekcją uczestniczyła we Mszy Świętej – w Katedrze łomżyńskiej- sprawowanej w intencji zmarłych tragicznie: Prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego, Jego Małżonki Marii, Ministrów w Kancelarii Prezydenta RP, Senatorów, Posłów, Duchownych, Przedstawicieli Rodzin Katyńskich , Członków Załogi oraz wszystkich, którzy zginęli  w tej strasznej tragedii. Eucharystii przewodniczył Ks. Piotr Mazurek – wikariusz  parafii katedralnej, który wygłosił również kazanie. Pod kierunkiem Katechetów naszej szkoły została przygotowana oprawa liturgiczna Mszy Świętej, która pozwoliła bardziej duchowo przeżyć tę wspólną modlitwę. We Mszy Świętej uczestniczyli również rodzice naszych uczniów.
                                                                
                                                                    Opracowała: Parzych Regina - katechetka

 
Misterium Wielkanocne Drukuj Email

       W dniu 9 kwietnia społeczność naszej szkoły obejrzała  Misterium Wielkanocne, przygotowane przez uczniów naszej szkoły z klas IV-VI, pod kierunkiem p. Eli Zapert. Obejrzeliśmy przejmujące widowisko, opowiadające nam o drodze Jezusa na Golgotę. Grę aktorów bardzo wzbogacały kostiumy i charakteryzacja. Ze wzruszeniem słuchaliśmy dialogów poszczególnych postaci. Gra aktorów – naszych uczniów była bardzo ciekawa i widać było, że wczuwają się w poszczególne role. Uwieńczeniem Misterium był występ dziewcząt
z klas III i IV, które zatańczyły żydowski taniec radości – uwielbienia Pana. Na uwagę zasługują piękne suknie, w które ubrane były dziewczęta i taniec wykonany z wdziękiem i ogromnym zaangażowaniem. Występ uczniów naszej szkoły spotkał się z ogromnym aplauzem wszystkich widzów.
           Tego dnia zostały również wręczone nagrody w konkursie :,,Najpiękniejsza szopka bożonarodzeniowa” .
I miejsce - Polakowska Małgorzata kl. IIIa i Chojnowska Martyna kl. IIIa;
II miejsce- Truszkowska Justyna kl. Vb   i Liżewski Kamil kl. IV b ;
III miejsce- Wiśniewska Wiktoria kl. IVc i Ustaszewska Natalia kl. VIc .
  Nagrody wręczyły naszym uczniom P. Dyrektor Iwona Borawska i P. Wicedyrektor Justyna Zduńczyk. Konkurs zorganizowała p. Regina Parzych.
Nagrody przyznała Komisja w składzie: P. Małgorzata Juchimowicz, P. Elżbieta Zapert, P. Beata Wadowska, P. Regina Parzych.
                                       Opracowała : Parzych Regina -katechetka

 
,,MIlitariada" PDF Drukuj Email

We wtorek 23 marca 2010r. odbyła się kolejna edycja turnieju „Militariada – Sprawni jak Żołnierze” organizowanego przez Zespół Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży. Po wstępnych eliminacjach międzyklasowych naszą szkołę w finale tego turnieju reprezentowała klasa VIc. Uczniowie musieli wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną jak też ogromną sprawnością i wytrzymałością fizyczną pokonując „żołnierski” tor przeszkód. Ola, Magda, Karol i Sebastian wspierani gorącym dopingiem koleżanek i kolegów z klasy poradzili sobie wspaniale. Pokonali rywali z innych szkół, wygrali turniej. Pokonali ,,Żołnierski tor przeszkód” i bezbłędnie odpowiedzieli na pytania. Nagrodą główną dla  klasy, oprócz pucharu, medali i nagród rzeczowych dla zwycięskiej czwórki była wycieczka na forty w Piątnicy.                 
Uczniowie rozpoczęli wyjazd wizytą w Łomżyńskiej Jednostce Wojskowej, gdzie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji dotyczących historii Wojska Polskiego na terenie Łomży. Następnie pojechali do Piątnicy na teren fortów. Tam pod opieką płk Ludwika Zalewskiego mieli możliwość zwiedzenia muzeum, które powstało w wyremontowanym i zaadoptowanym na ten cel schronie pogotowia bojowego. Płk Zalewski pokazał uczniom wiele ciekawych eksponatów związanych z historią militarną naszego regionu. Kolejnym etapem wycieczki była strzelnica, gdzie każdy uczeń pod nadzorem płk Zalewskiego mógł sprawdzić celność swojego oka i pewność ręki strzelając do celu.
Bardzo podobała się uczestnikom wyprawy taka „nietypowa” lekcja historii o naszym mieście i okolicach.
Koleżankom i kolegom z klas V życzymy powodzenia w przyszłorocznej edycji turnieju „Militariada – Sprawni jak Żołnierze”.

 
Gratulacje PDF Drukuj Email

" Maciek, Michał oraz Wiki zawsze osiągają najlepsze wyniki"
 
Gratulujemy naszej koleżance i naszym kolegom z klasy III a, którzy zajęli I miejsce w międzyszkolnym konkursie wiedzy o Łomży. 
 
Uczniowie klasy III a z wychowcą

 

 
Warsztaty regionalne w Oddziale dla Dzieci MBP w Łomży PDF Drukuj Email

Dnia 23 lutego 2010 r. uczniowie klas IV b, V a i VI a wraz z nauczycielami: p.  Emilią Tesz, p. Jadwigą Tomaszewską oraz p. Janiną Czerepowicz uczestniczyli w zajęciach edukacji regionalnej pt. „Zwyczaje i zabawy karnawałowe na Kurpiach”. Były to warsztaty edukacji regionalnej realizowane przez Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży w ramach projektu "Skarby bursztynowej krainy". Spotkanie prowadziła pani Teresa Pardo – pracownik Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży. Zajęcia składały się z części teoretyczno – poznawczej oraz części praktycznej, na której uczniowie mieli możliwość wypróbowania swoich sił w szydełkowaniu.

 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 następna > ostatnia >>

Strona 106 z 107


Szkoła Podstawowa Nr 4
18-400 Łomża
tel/fax 086 216-27-52
lomzasp4@wp.pl

BohaterOn w Twojej Szkole

Telefony zaufania

Sonda

Ile czasu poświęcasz dziennie na naukę w domu?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości