Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
piątek, 05 maja 2017 13:44


„Gdzie słyszysz śpiew, tam idź, tam dobre serca mają, źli ludzie, wierzaj mi, Ci nigdy nie śpiewają.” Tymi słowami poety Johanna Wolfganga von Goethe 27 kwietnia 2017 rozpoczął się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej w Szkole Podstawowej nr 4 im. Gen. Władysława Andersa w Łomży. Organizatorem konkursu był nauczyciel języka angielskiego - pani Olga Janucik.

 

Uroczystość cieszyła się dużą  popularnością. Wzięło w niej udział 17 uczniów klas IV - VI łomżyńskich szkół podstawowych. Kryteriami oceny podczas konkursu były: poprawność językowa, jakość wykonania pod względem czystości dźwięków i rytmiki oraz ogólne wrażenie artystyczne. W wyniku przesłuchań Jury przyznawało miejsca od 1 do 3.

Skład jury:

1)  Pani Agnieszka Żemek-Pawczyńska - wokalistka  formacji muzycznych: Mezzoforte, Skiela Kapela, Grześ i Agniesia; instruktor Wokalnego Studia ROK oraz instruktor Dziecięcego Studia Piosenki i tańca.

2) Pani Alicja Pyczot - wokalistka formacji muzycznej Mezzoforte, instruktor Dziecięcego Studia Piosenki i Tańca oraz nauczyciel języka angielskiego Szkole Podstawowej nr 4 im. Gen. Władysława Andersa w Łomży.

3) Pani Iwona Wykowska – lektor języka angielskiego.

Poziom reprezentowany przez uczestników był wysoki, ponieważ każda łomżyńska szkoła podstawowa mogła wybrać tylko trzech najlepszych wykonawców. Jury miało więc niemały kłopot z wyłonieniem trójki zwycięzców.

Ostatecznie na podium stanęli:

I miejsce: Głębocka Magdalena ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży, z piosenką Beyonce „Daddy lessons”.

II miejsce: Rafałowski Błażej ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży z piosenką Stinga „Englishman in New York”.

III miejsce: Perzanowska Otylia ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży z piosenką Lukasa Grahama „Mama said”.


Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałe wykonania i do zobaczenia w przyszłym roku!

Poprawiony: piątek, 05 maja 2017 14:12