Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
poniedziałek, 16 października 2017 08:37

Dzień Edukacji Narodowej to święto, o którym nigdy nie zapomina się w szkole. Jest doskonałą okazją do podziękowania  tym, którzy każdego dnia troszczą się o rozwój swoich podopiecznych. Nie należy zapominać, że to nie tylko nauczyciele, ale także wszyscy pracownicy administracji i obsługi.

W naszej szkole, jak co roku, bardzo uroczyście obchodziliśmy to święto.

12 października 2017 r. odbyła się z tej okazji  akademia, na której z powodzeniem zaprezentowali swoje umiejętności młodzi „aktorzy” z klas VII, pracujący pod kierunkiem  p. Joanny Wiśniewskiej i p. Grażyny Fiertek, szkolny zespół wokalny powadzony przez p. Mateusza Kurkowskiego oraz wokalistka przygotowana przez p. Andrzeja Piotrowskiego.

W krótkim programie słowno - muzycznym przypominano  historyczne wydarzenia związane z datą tego święta, ale przede wszystkim w scenkach z życia szkoły i rozważaniach na ich temat podkreślono trud pracy nauczycieli i wyrażono wdzięczność za nauczycielskie poświęcenie
i wyrozumiałość.

Kiedy ucichły słowa ostatniej piosenki z części artystycznej, wicedyrektor Małgorzata Kuczewska podziękowała uczniom oraz nauczycielom za przygotowanie występu i przekazała głos dyrektorowi szkoły dr Iwonie Borawskiej, która w swoim wystąpieniu złożyła okolicznościowe życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły oraz odniosła  się do wymagającej pracy nauczycieli
i zaapelowała do uczniów o jej docenianie. Następnie do grona składających tego dnia życzenia dołączył goszczący na uroczystości przewodniczący Rady Rodziców – p. Krzysztofowi Staniórski.

W ostatniej części uroczystości dyrektor szkoły wręczyła wyróżnionym w bieżącym roku szkolnym nauczycielom i pracownikom administracji przyznane przez siebie Nagrody Dyrektora.

Poprawiony: poniedziałek, 16 października 2017 08:40