PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
poniedziałek, 04 grudnia 2017 13:40

Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Tym razem to nam przypadło w udziale przygotowanie uroczystości. Nim na forum szkoły zaprezentowaliśmy montaż słowno-muzyczny, długo rozmawialiśmy w klasie o roli tego święta w naszym życiu, o niepodległości i wolności. Chcieliśmy, by dzięki nam najmłodsi uczniowie poznali znaczenie słowa patriotyzm, by zrozumieli, jak ważna jest wolność, by byli dumni z tego, że są Polakami. Naszym celem było kształtowanie szacunku dla historii minionych pokoleń oraz uświadomienie naszym koleżankom i kolegom, że wszyscy musimy dbać o nasz kraj, że tradycje narodowe powinniśmy pielęgnować nie tylko od święta, że każdy dzień jest doskonałym momentem na to, by swoją postawą udowadniać, że zasługujemy na miano prawdziwego Polaka.