„Kto może nam pomóc?”- zajęcia z ratownikiem medycznym w grupie 0A PDF Drukuj Email

W piątek 15.02.2019 r. gościliśmy ratowników medycznych z Grupy Ratowniczej Nadzieja. To było niezwykle ciekawe spotkanie. Dzieci dowiedziały się o tym, jak można pomóc komuś, kto tego potrzebuje, w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy, mogły także poćwiczyć masaż serca oraz wdechy, dzięki temu, że ratownicy udostępnili ćwiczeniowy fantom. Wszyscy z niebywałą uwagą słuchali wskazówek przekazywanych przez przybyłych gości. Dzieci z oddziału 0A wykazały się także wiedzą na temat znajomości numerów alarmowych oraz zachowań w różnych, trudnych sytuacjach. Największą frajdą dla dzieci okazało się być zwiedzanie karetki. Dzieci mogły poznać jej wyposażenie, a także miały okazję by zwiedzić jej wnętrze. W ramach podziękowań , przedszkolaki wręczyły ratownikom laurkę oraz wykonane samodzielnie rysunki przedstawiające pojazd karetki pogotowia. Galeria