Grupa 0
Świetlica grupa 0

Rok szkolny 2015/2016

Nasza świetlica to miejsce, w którym dzieci  spędzają czas w miłej i przyjaznej atmosferze. Mają one możliwość rozwijania własnych zainteresowań uczestnicząc w różnego rodzaju zajęciach, między innymi: plastycznych, muzycznych, rekreacyjno-ruchowe, filmowych, czytelniczych,  z języka angielskiego, dydaktyczno - wychowawczych, czy profilaktycznych.

W całej palecie różnorodnych zajęć, które prowadzone są w świetlicy dzieci mogą odnaleźć zawsze coś dla siebie, dostosowanego do swoich umiejętności, zainteresowań i uzdolnień. Poniżej tylko  niektóre ze zdjęć przedstawiające nasze wspólne spędzanie czasu.

Grudzień

Ostatniemu miesiącowi w roku kalendarzowym przyświecała tematyka świąteczna.  Wiele rozmawialiśmy o bożonarodzeniowych tradycjach, słuchaliśmy i śpiewaliśmy kolędy i pastorałki, zarówno w języku polskim jak i angielskim. Na jednych z zajęć plastycznych wykonywaliśmy ozdoby z masy solnej, które potem ozdabialiśmy kolorowymi cekinami. Na innych przygotowywaliśmy bombki, które potem zostały przekazane na międzyszkolny konkurs. Gdy dopisywała pogoda to wychodziliśmy na świeże powietrze, gdzie prym wiodły zabawy z piłką.

Listopad

W każdym miesiącu wspólnie przygotowywaliśmy gazetkę świetlicową, m.in. jesienną czy też z okazji Dnia Niepodległości. Gazetka z okazji 11. listopada przedstawiała flagę Polski składającą się z odrysowanych na papierze wzorów rączek.   Każde dziecko miało swój udział we wspólnej pracy. W listopadzie kolorowe balony służyły nam do uczenia się kolorów w języku angielskim. Potem wykorzystaliśmy je do zabawy na podwórku. Pod koniec miesiąca odbyła się zabawa andrzejkowa, obfita w konkursy i zabawy oraz dyskotekę, na której wybieraliśmy króla i królową parkietu. Każde dziecko z tej okazji mogło wybrać sobie fantazyjne przebranie.

Podczas jednego z jesiennych spacerów wybraliśmy się na poszukiwanie jarzębiny, z której później robiliśmy biżuterię. Bransoletki, naszyjniki,  dla siostry lub mamy – każdy znalazł coś dla siebie. Na zajęciach sportowych ćwiczyliśmy rzuty do wyznaczonego celu. Poza rozwijaniem aktywności fizycznej poprzez zabawę, ważne było doskonalenie zasad fair play. W październikowe  popołudnia raz w tygodniu odbywały się zajęcia filmowe, które cieszyły się wśród dzieci dużym zainteresowaniem.

Październik

Wrzesień

Dzieci uwielbiają zajęcia twórcze, gdzie mogą sami coś skonstruować, dlatego na jednym z naszych zajęć plastycznych wykonywaliśmy zwierzęta z plasteliny. Mali konstruktorzy mogli dać popis swojej kreatywności podczas układania obrazków z mozaiki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także słomki konstrukcyjne, z których powstała niejedna wyszukana budowla.  Zabawy konstrukcyjne wspomagają rozwoju umysłowego dzieci oraz sprzyjają budzeniu zainteresowań technicznych. Podczas zajęć sportowych doskonaliliśmy sprawność, równowagę i wytrwałość. Między innymi przy użyciu woreczków i piłeczek. Gdy dopisywała pogoda to czas wolny spędzaliśmy na świeżym powietrzu. Podczas zajęć dydaktyczno – wychowawczych doskonaliliśmy grafomotorykę i  umiejętności liczenia, kształtowano także gotowości do nauki czytania i pisania.